БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

У анексованому Криму закінчився допит Мустафи Мустафаєва та Асана Джемілєва — 80-річного брата Мустафи Джемілєва. Про це повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що Мустафаєва і Джемілєва допитували про підготовку до проведення мусульманських свят у 6-му мікрорайоні Бахчисарая у 2013 і 2015 роках.

— Наші припущення про причини сьогоднішніх допитів: ФСБ шукає свідків з боку звинувачення для так званої бахчисарайської четвірки у справі «Хізб-ут-Тахрір», — заявив Умеров.

За його словами, під час допитів кримським татарам демонстрували відеоматеріали, на яких відображені моменти невеликих конфліктів, що мали місце на згаданих заходах. Йдеться про конфлікти через розбіжності між організаторами заходів та місцевими активістами щодо розташування гостей, поділу чоловіків і жінок, дат проведення і тому подібного.

— У цілому, нічого такого, за що людям може загрожувати в'язниця, тому що ніяких терористів і екстремістів серед нас не було і немає! Які б не були ці розбіжності, це наші внутрішні справи, а перед обличчям спільної небезпеки і репресій всі інші питання відходять на другий план і ми — разом! - підкреслив заступник голови Меджлісу.

Він також нагадав, що всього учора на допити було викликано п'ятеро жителів 6-го мікрорайону Бахчисарая: Муса Татаров, Мустафа Мустафаєв, Асан Джемілєв, Ебазер Абибуллаєв і Ісмаїл Аблаєв.

Раніше QHA повідомляло, що учора вранці старшому братові Мустафи Джемілєва Асану прийшла повістка, згідно з якою він повинен був з'явитися до Бахчисарайського відділення ФСБ на допит в якості свідка.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 17 лютого підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму планує розглянути апеляційні скарги на продовження арешту Мусліму Алієву, Емір-Усеіну Куку і Вадиму Сіруку. Крім того, буде розглянуто апеляцію адвоката Еміля Курбедінова на рішення суду про продовження утримання під вартою фігурантам «ялтинської четвірки».

ФОТО: інтернет

QHA