КИЇВ (QHA) -

У Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Києва учора, 9 травня, відбувся перший півфінал 62-го міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2017. З 18 учасників, які брали в ньому участь, до фіналу пройшли тільки 10 виконавців — представники Молдови, Азербайджану, Греції, Швеції, Португалії, Польщі, Вірменії, Австралії, Кіпру та Бельгії.

Першим на сцену вийшов виконавець від Швеції Робін Бенгтссон. За ним — грузинка Тамара «Тако» Гачечиладзе і австралієць Ісайя Фаербрейс. Далі артисти виходили в такому порядку: Албанія (Ліндіта Халімі), Бельгія (Бланш), Чорногорія (Славко Калезічс), Фінляндія (група NormaJohn), Азербайджан (DiHaj), Португалія (Сальвадор Собрад), Греція (Демі), Польща ( Кася Мось), Молдова (група SunStrokeProject), Ісландія (Свала), Чехія (Мартіна Барта), Кіпр (Овіг Демірчян), Вірменія (Арцвік), Словенія (Омар Набер), Латвія (група Triana Park).

Відкрив перший півфінал Євробачення відомий український виконавець Діма Монатік (MONATIK) з англомовною версією свого хіта «Кружляє» — «Spinning», після чого почалися виступи всіх учасників першого півфіналу. Крім того, в інтервал-акті виступила також переможниця торішнього конкурсу Джамала з симфонічної версією пісні «1944» і композицією «Заманили».

Переможців першого півфіналу визначали за найбільшою кількістю балів за системою 50 на 50. Даний принцип означає, що враховуватися будуть найвищі оцінки глядачів, а також членів національного журі.

Варто відзначити, що українці не могли віддати голоси за вподобаного учасника, так як згідно з жеребкуванням, Україна зможе голосувати лише в другому півфіналі.

Нагадаємо, другий півфінал Євробачення-2017 відбудеться вже за день, 11 травня, у міжнародному виставковому центрі в Києві.

ФОТО: інтернет

QHA