КИЇВ (QHA) -

В Україні 2017 року буде проведена монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Компенсацію виплатять споживачам, які не використали кількість газу і електроенергії, передбачену нормами споживання, пише портал Domik.ua.

Такі правила затверджені постановою Кабміну №300 від 6 квітня 2017 року.

За даними Міністерства соціальної політики України, монетизацію можуть виплатити 2 млн домогосподарств. Нововведення торкнеться мешканців будинків з індивідуальним газовим та електроопаленням.

— Громадяни, які заощадили ресурси, повинні до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту з відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Їхня виплата здійснюватиметься у вересні-жовтні цього року, повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Посадовець розповів, що споживачам виплатять суму, еквівалентну 150 кВт електроенергії і 100 куб. м природного газу. Споживачі можуть отримати компенсацію в розмірі:
135 грн. — за електроенергію;
700 грн.
за природний газ.

Компенсації мають намір виплачувати з 1 вересня. Віталій Музиченко розповів, як отримати гроші споживачам, які заощадили енергоресурси, але не потрапили до списків на монетизацію. Українці повинні звернутися до компанії-постачальника послуги з проханням внести прізвище в додатковий список. Також споживачі можуть надати інформацію про зекономлену субсидію в органи захисту населення.

На підставі цього управління соцзахисту має право запитати постачальника послуги — чому такого громадянина не включили до відповідних списків, повідомив чиновник.

Монетизація стимулюватиме субсідиантів економити енергоресурси і впроваджувати енергоефективні заходи в житло. За словами віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, наступного року сума компенсації за втрати газу та електрики може зрости. Субсидіанти, що знижують обсяги споживання енергоресурсів, щоб не перевитрачати газ і електроенергію, мають отримати стимул у вигляді грошової компенсації.

Як повідомлялося раніше, півтора мільйони українців, які оформили субсидії на опалення, отримають компенсацію до 700 гривень у рамках програми монетизації субсидій.

ФОТО: інтернет

QHA