СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Завтра, 11 січня, у "Верховному суді Криму" в окупованому Сімферополі відбудеться судове засідання з розгляду апеляційної скарги фігуранта надуманої справи "Хізб ут-Тахрір" Узеїра Абдуллаєва.

Про це повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність".

Зазначимо, що Узеїр Абдуллаєв разом із Тимуром Абдуллаєвим, Рустемом Ісмаїловим, Айдером Саледіновим та Емілем Джемаденовим проходять обвинуваченими у сфабрикованій окупантами справі "Хізб ут-Тахрір".

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

Узеїр Абдуллаєв був заарештували 22 жовтня 2016 року, після проведеного в його будинку обшуку. Його, як і інших фігурантів справи, звинувачують за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

Як писало QHA, 25 жовтня минулого року підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму розглянув апеляційні скарги захисту кримських татар, фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Узеїра Абдуллаєва і Еміля Джемаденова з приводу їхнього арешту.

QHA повідомляло, що «судді» Олексій Послєдов і Сергій Погребняк продовжили терміни утримання під вартою для п'яти фігурантів сфабрикованої справи «Хізб ут-Тахрір»: Айдера Саледінова, Еміля Джемаденова, Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва і Тимура Абдуллаєва. Клопотав про продовження арешту «слідчий» Р.С.Горбачов.

QHA