КИЇВ (QHA) -

Провадження про депортацію корінного народу Криму — кримських татар владою СРСР у 1944 році планують завершити до кінця 2017 року. Про це в інтерв'ю «Українським Новинам» розповів прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов. За його словами, зараз активно ведеться збір доказів за цією справою.

Прокурор повідомив, що робота над даним провадженням є пріоритетним завданням, так як це є відновленням історичної справедливості для всієї країни і Криму зокрема.

— Нами активно ведуться слідчі заходи за даним провадженням: допити, експертизи. Цього року ми маємо намір завершити це кримінальне провадження. Для нас це відновлення історичної справедливості.

Нагадаємо, 12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою депортація кримських татар у 1944 році визнається геноцидом кримськотатарського народу. Україна стала першою країною в світі, яка прийняла таке рішення.

Розслідування за фактом депортації кримських татар у 1944 році було розпочато прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року. Складено реєстр, до якого включено 160 осіб, відносно яких особисто, а також щодо членів їх сімей представниками радянської влади були вчинені дії з насильницького переселення з Криму в 1944 році. Крім того, у рамках цього кримінального провадження у 300 наукових бібліотеках України затребувані матеріали (документи, публікації, наукові статті) для подальшого призначення науково-демографічної експертизи.

ФОТО: інтернет

QHA