КИЇВ (QHA) -

Адвокат Еміль Курбедінов під час презентації в Києві "Енциклопедії репресій у Криму з моменту анексії Росією" заявив, що всі справи в Криму про нібито екстремізм зготовані за одним шаблоном. Як передає кореспондент QHA, адвокат зазначив, що у Криму переслідують всіх, хто не згоден з політикою Росії.

— Сьогодні на півроку продовжили запобіжний захід "ялтинській шістці".  Жодне з представлень захисту не було передане. Через пару днів всі обвинувачені будуть етаповані. Всі ці справи йдуть за шаблоном. У цих справах є приховані свідки, які є помічниками слідства, які прибирають прогалини в розслідуванні, все робиться з порушенням і міжнародного права, і російського. Люди ні за що отримують по 15 років позбавлення волі. Ув’язнюють літніх людей, заарештовують тих, хто просто прийшов підтримати сусідів, — сказав він.

Він додав, що люди в Криму не змирилися, вони почали об'єднуватися, ставати цивільними журналістами і вести стрім під час обшуків і судів.

Нагадаємо, Ростовський окружний військовий суд, виїзне засідання якого пройшло сьогодні в приміщенні підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного суду, залишив під вартою фігурантів надуманої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір». Для всіх продовжили утримання під вартою до 27 травня 2018 року.

11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії вважається терористичною.

Рефат Алімов і Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA