ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю "суд" м. Феодосія задовольнив клопотання сторони захисту кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова і долучив до справи рецензію на лінгвістичну експертизу боку звинувачення.

Про це повідомляє правозахисна організація "Crimean Human Rights Group".

— Захистом було заявлене клопотання про долучення рецензії на лінгвістичну експертизу звинувачення — це одне з ключових доказів обвинувачення, якими слідство і прокурор сподіваються довести провину. Фахівці в ранзі кандидатів наук і докторів наук провели рецензування цієї експертизи і за її результатами зробили висновки, що ця експертиза науково необґрунтована. Рецензія надалі буде досліджена в суді. Сподіваюся, це дозволить визнати експертизу звинувачення недопустимим доказом, — розповів адвокат Олексій Ладин.

У свою чергу, Сулейман Кадиров після засідання заявив, що не вважає себе винним. Він упевнений, що переслідують його за політичну активність.

— У мене совість чиста, а от як у них (суддів, — ред.) потім буде з совістю — подивимося. Я впевнений, мене переслідують за мою активність і публічне висловлення своєї позиції з тих подій, які відбуваються в Криму. Я не буду приховувати свою точку зору, і в суді потрібно, щоб вся світова громадськість дізналася про те, що відбувається в Криму, — сказав після суду Кадиров.

Наступне судове засідання по суті призначене на 20 грудня.

QHA повідомляло, що сьогодні мало відбутися засідання Феодосійського "суду" у тимчасово окупованому Криму за "кримінальною справою" Сулеймана Кадирова.

Нагадаємо, 24 жовтня в анексованому Криму кримського татарина Сулеймана Кадирова, якого підозрюють у тероризмі, викликали до так званого управління ФСБ РФ по Криму для "ознайомлення з матеріалами справи".

18 жовтня ФСБ в окупованому Криму висунула звинувачення підозрюваному в тероризмі Кадирову. 11 жовтня проти нього порушили кримінальну справу.

Кадирову інкримінують ч. 2 ст. 280 Кримінального Кодексу Російської Федерації ("публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, вчинені з використанням засобів масової інформації, в тому числі, інформаційно-телекомунікаційних мереж, включаючи мережу інтернет").

QHA