ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

Експерт-лінгвіст та експерт-психолог на суді у справі Сулеймана Кадирова не знайшли у повідомленні кримськотатарського активіста ознак порушення російських законів.

Як заявила на суді лінгвіст Еміне Кудусова, вона піддала критиці попередній висновок ФСБ щодо опублікованого Кадировим посту у соціальній мережі.

— Висновки не доведені лінгвістом, тому що не представлено саме дослідження, тобто, докази. «Сулейман Кадиров згоден», — з чим він згоден? З тим, що проблема є, з тим, що Крим став частиною Росії, з тим, що потрібно створювати батальйон або збирати на нього гроші? Про це нічого в експертизі не сказано, — заявила Кудусова.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Демьянченка, який представлявся кримським татарином з Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За декілька місяців під репостом з'явився коментар від Кадирова, у тому числі, зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Проти нього було порушено справу за статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії. Обвинувачення базується на експертизі, проведеній фахівцями ФСБ, які доводять, що в коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

Раніше QHA повідомляло, що до будівлі суду, де слухається справа Сулеймана Кадирова, прийшли його друзі і побратими. Небайдужі люди організували гарячий чай і каву.

QHA