СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Залізничному районному суді окупованого Сімферополя закінчилося чергове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени, передає Центр інформації про права людини.

Як стало відомо, на засідання не з'явилися перекладачі, які здійснювали переклад листування журналіста для кримінальної справи. У зв'язку з цим суд задовольнив клопотання захисту про зміну порядку дослідження доказів.

— Адвокат Андрій Сабінін зачитав висновок експертизи російського професора Михайла Савви, в якому зазначено, що з точки зору міжнародного права Крим залишається територією України, а висловлювання Семени в публікації є думкою і не можуть розцінюватися як заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації, оскільки Крим не входить до складу РФ.

Повідомляється, що наступне засідання відбудеться 21 червня об 11:00.

Нагадаємо, навесні 2016 року в Криму провели масові обшуки, зокрема у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реаліії. Щодо автора Радіо Свобода Миколи Семени було порушено кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

20 січня цього року Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у сфабрикованій «справі про сепаратизм».

Як повідомляло QHA, на засіданні у справі журналіста Семени 10 травня виступили два свідки сторони обвинувачення, один з яких вказав на фальсифікацію документів.

ФОТО: Фейсбук Заїра Смедляєва

QHA