СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний РФ Верховний суд Криму розгляне апеляцію захисту фігуранта "справи диверсантів" Євгена Панова 5 грудня об 11:00.

Про це повідомили джерела QHA.

Суд, зокрема, розгляне апеляцію захисту на рішення продовжити Панову запобіжний захід у вигляді утримання у СІЗО.

Раніше повідомлялося, що у Панова пройшов обшук у СІЗО Сімферополя, в результаті якого у нього забрали футболку з тризубом, принесену його матір'ю.

Однак через чотири дні футболку Панову повернули.

Раніше політв'язень написав листа з сімферопольського СІЗО, в якому наголосив, що пишається тим, що є громадянином України.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичним актам у Криму, нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема у російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинуватило у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається в підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Достовірність зізнань затриманого залишається під питанням через відсутність у нього адвоката. Правозахисники вважають, що Панов, швидше за все, був підданий тортурам.

В Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення російської ФСБ назвали фейком.

Президент України Петро Порошенко в офіційній заяві назвав звинувачення російською стороною України у тероризмі в окупованому Криму безглуздими і цинічними.

QHA