СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

5 жовтня о 10:00 відбудеться засідання суду щодо продовження запобіжного заходу Мусліму Алієву, фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір».

Мусліма Алієва звинувачують у «насильницькому захопленні влади».

Нагадаємо, 12 травня 2016 року у Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. У результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, затримані та звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов.

З 13 січня 2017 року Верховний суд Росії виніс рішення застосовувати до всіх, хто проходить за так званою «справою Хізб ут-Тахрір», статтю 278 Кримінального кодексу РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» на додачу до звинуваченння у тероризмі.

Першими звинуваченими стали фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» — Енвер Бекіров, Емір-Усеін Куку, Вадим Сірук та Муслім Алієв.

QHA повідомляло, що у «справі Хізб ут-Тахрір» засуджені не тільки кримські татари та українці, а й громадяни Киргизії, які перебувають у Сімферопольському СІЗО.

QHA