СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На черговому засіданні «суду» окупантів у справі стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза свідок, який був присутній на мітингу 26 лютого біля Верховної Ради Криму, дав свідчення про початок зіткнень між сторонами. За його словами, тиснява почалася після провокацій проросійських активістів з Севастополя, які приїхали на мітинг. Про це розповів адвокат заступника голови Меджлісу Микола Полозов за підсумками засідання.

— Близько 12 години до проросійських мітингувальників приєдналася велика колона з Севастополя — близько 500 осіб. Після цього проросійські мітингувальники стали вести себе більш агресивно — спочатку вони кидали пластикові пляшки в бік проукраїнських мітингувальників, стали образливо за національною ознакою виражатися. Після цього почалася тиснява.

Свідок, як і всі попередні очевидці, заявив, що Ахтем Чийгоз, як і інші члени Меджлісу, намагався заспокоїти активістів. Також свідок розповів, що бачив на сусідній вулиці два автомобілі з російською символікою, звідки невідомі вивантажували арматуру і черешки від лопат, які в тисняві не використовувалися.

При цьому обвинувачений знов не був доставлений на засідання, про що «суду» була заявлена ​​скарга.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується в СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA