СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На черговому засіданні підконтрольного Кремлю «Верховного суду Криму» у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого окупанти Криму другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, зокрема, допитали Енвера Умерова, який є другом викраденого Ервіна Ібрагімова.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

Енвер Умеров, який був членом Бахчисарайського регіонального меджлісу, розповів, що 25 лютого Ахтем Чийгоз не зв'язувався з ним, а про мітинг він дізнався з ефіру телеканалу АТR.

— Вранці 26 числа він зі своїм другом Ервіном Ібрагімовим, який у даний час викрадений і досі не знайдений, а російська влада не вживає ніяких зусиль, щоб його знайти, виїхав до Сімферополя.

Умеров підтвердив, що Чийгоз не закликав людей до насильства.

— Він бачив як Рефат Чубаров, Сергій Аксьонов, Ахтем Чийгоз заспокоювали людей. Свідок показав, що Ахтем Чийгоз жестами (з піднятими руками, долонями до мітингувальників) просив відійти трохи назад, створити коридор. Ніяких протиправних дій з боку Ахтема Чийгоза свідок не бачив, також він не бачив, щоб Ахтем Чийгоз закликав до насильницьких протиправних дій або давав кому-небудь подібні вказівки і команди.

Полозов додав, що наступне судове засідання відбудеться 6 червня.

Як повідомляло QHA, 29 травня свідок у справі Чийгоза подав позов з вимогою відшкодувати йому 1 млн рублів матеріального збитку.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Вже більше двох років Чийгоз утримується в СІЗО.

ФОТО: інтернет

QHA