СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

На 88-у засіданні «суду» окупантів у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза прокурор не змогла надати жодних доказів «провини» затриманого. Про це у форматі відеозвернення розповів адвокат заступник голови Меджлісу Микола Полозов.

Він зазначив, що, крім відсутності доказів, прокурор у справі не забезпечила явки на засідання жодного свідка.

— По суті суд не зміг розглянути жодний доказ сьогодні, які мала надати прокурор, оскільки у прокурора доказів не виявилося... Прокурор виявилася не готова, вона також повідомила, що не змогла забезпечити явку свідків.

Адвокат повідомив, що засідання «суду» у зв'язку із неготовністю сторони звинувачення було відкладено на 12 березня.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в «суді» у справі Чийгоза на попередніх двох засіданнях викликалися обвинувачені з виділеної справи окупантів «про участь у мітингу 26 лютого 2014 року» Алі Асанов і Мустафа Дегерменджі. Обидва вони дали свідчення, що кримський муфтій Еміралі Аблаєв пропонував їм дати свідчення проти Ахтема Чийгоза в обмін на звільнення із СІЗО, а слідчі намагалися змусити їх визнати свою провину і обмовити затриманого заступника голови Меджлісу. Для того, щоб допитати цих кримських татар, «суду» довелося порушити процесуальне законодавство РФ, присвоївши їм незаконний статус певних «інших осіб».

Ахтем Чийгоз більше двох років утримується у СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA