СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

«Верховний суд Криму» в рамках чергового засідання у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза допитав екс-главу Республіканського комітету АРК з інформації, журналіста Шевкета Меметова. Про це у форматі відеотрансляції розповів адвокат заступник голови Меджлісу Микола Полозов.

Свідок повідомив суду, що учасники обох мітингів під Верховною радою Криму 26 лютого 2014 року було налаштовані миролюбно, деякі з них спілкувалися між собою. При цьому він підтвердив дані іншими свідками свідчення, що учасники проросійського мітингу з'явилися на місці раніше призначеного їм місцевою владою часу, тобто близько 9 ранку.

Журналіст стверджує, що ситуація загострилася після того, як на мітинг прибули нові організовані колони проросійських мітингувальників. Він зазначив, що після завершення акції бачив більше 10 автобусів із Севастополя і Бахчисарая, на яких організовано роз'їжджалися проросійські мітингувальники.

Також свідок зазначив, що правоохоронці не вжили жодних заходів, щоб зупинити прояви агресії в ході мітингу.

За словами Меметова, Ахтем Чийгоз закликав учасників кримськотатарського мітингу до спокою і не чинив жодних агресивних дій.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується у СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

Всього за звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму було заарештовано шестеро кримських татар: Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв.

ФОТО: інтернет

QHA