СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На черговому засіданні окупаційного суду у справі «26 лютого» свідок вдруге змінив свої свідчення на протилежні. Про це в коментарі кримському виданню повідомив представник захисту Едем Семедляєв.

Так, на попередньому слідстві свідок, який напередодні мітингу біля Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року записався до бандформування посібників російським окупантам «Народне ополчення» і брав участь в акції на стороні проросійських мітингувальників, стверджував, що учасники проукраїнського мітингу під час зіткнень нібито пускали газ і кидали у натовп важкі предмети. Пізніше, вже на засіданні суду, він змінив свідчення, сказавши, що кримські татари не допускали провокаційних дій. Проте 4 квітня він знову повторив сказане на попередньому слідстві, заявивши, що попередні його показання в рамках процесу були неправдивими.

— Після того, як оголосили його показання, він поміняв свою думку на протилежну сторону. Він почав говорити, що повністю підтримує ті свідчення, які давав на досудовому слідстві. За його словами, газ пускали з боку кримських татар, і з тієї ж сторони кидали важкі предмети. На питання Мустафи Дегерменджі, які зі свідчень правдиві, свідок відповів, що правдивими були свідчення, що були дані на досудовому слідстві, — розповів адвокат.

Як повідомляло QHA, 7 лютого на засіданні у так званій справі «26 лютого» не змогли допитати двох свідків — працівників поліції — у зв'язку з їх забудькуватістю, хоча раніше вони дали докладні свідчення.

Нагадаємо, за звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму було заарештовано шестеро кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов, знаходяться під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, інші — Ескендер Кантемир, Арсен Юнусов і Ескендер Емірвалієв — очікують вирок вдома, будучи взятими на поруки.

ФОТО: інтернет

QHA