МОСКВА (QHA) -

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) запропонував російській владі визнати, що стосовно громадського активіста Ільдара Дадіна було порушено право не піддаватися тортурам, і виплатити компенсацію.

Про це повідомили у фонді "Громадський вердикт" на сторінці у Facebook.

— ЄСПЛ запропонував Росії визнати, що стосовно Ільдара Дадіна було порушено право не піддаватися тортурам і нелюдському поводженню, і виплатити багатотисячну компенсацію, сказано у повідомленні.

ЄСПЛ розглянув скаргу Дадіна і рекомендував владі РФ присудити активісту компенсацію за спрощеною схемою.

— Усталена практика суду визнає неприпустимими холод у камері, відсутність гарячої і питної води, постійне яскраве світло у камері, безперервну гучну музику, прямий відеоконтроль в туалеті камери, позбавлення людини сну і їжі, — сказано у повідомленні.

Зазначимо, Ільдар Дадін став першим в Росії засудженим за неодноразову участь в неузгоджених акціях. У грудні 2015 року суд засудив його до трьох років колонії загального режиму. Вирок активісту скасував Верховний суд, рішення було переглянуте за вказівкою Конституційного суду.

Дадіна звільнили 26 лютого 2017 року. Після цього він неодноразово вимагав притягнути Федеральну службу виконання покарань до відповідальності за тортури, про які активіст заявив, коли перебував у колонії.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини прийняв постанову, в якій стверджується, що російський суд засудив братів Олексія та Олега Навальних у справі про шахрайство з порушенням права на справедливий суд.

Суд постановив виплатити братам Навальним компенсацію в сумі майже 76 тисяч євро. Однак судді відмовилися визнати справу політично мотивованою.

QHA