СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Європейський суд з прав людини відхилив заяву захисту у справі Бекіра Дегерменджі через відсутність будь-якого ризику його здоров'ю.

За словами адвоката Едема Семедляєва, його як і раніше не пускають у лікарню до свого підзахисного — Бекіра Дегерменджі. Про це він повідомив QHA:

— Ні мене, ні дружину не пускають, правоохоронці посилаються на те, що в лікарні немає умов для побачення, так як у них не передбачено окремого кабінету в таких ситуаціях. Тому ні мене, ні дружину не пускають. Стан у нього, як і раніше, стабільно важкий.

За словами адвоката, лікарі категорично відмовляються брати ліки у рідних, аргументуючи це тим, що лікарня забезпечена усіма необхідними медикаменти. Хоча, коли Дегерменджі сидів у СІЗО, то медпрацівники слідчого ізолятора через брак лікарських препаратів неодноразово брали їх у родичів.

— Ми побоюємося, що некваліфікована і несвоєчасна медична допомога може негативно відбитися на здоров'ї Бекіра-аг'а, і може призвести до незворотніх процесів, сказав Семедляєв.

Він також повідомив, що Європейський суд з прав людини відмовив у задоволенні заяви про неправомірне утримання в СІЗО хворої людини, що може нашкодити здоров'ю його підзахисного.

— Ми його подавали ще до того, як Бекір-аг'а потрапив у лікарню. Видно, на запит ЄСПЛ Росія відповіла, що він знаходиться у лікарні і тому вони подумали, що його здоров'ю нічого не загрожує. Тому Європейський суд у своєму листі посилається на те, що вони поки не побачили нереагування РФ на поганий стан Дегерменджі, розповів він.

Захист планує повторно подавати заяву до ЄСПЛ після проведення медичного обстеження його клієнта.

Нагадаємо, 57-річний кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі, про погіршення здоров'я якого раніше повідомляв його адвокат, потрапив до реанімації.

Едем Семедляєв повідомляв, що стан здоров'я Дегерменджі важкий, він лежить під крапельницею.

Адвокат написав скарги начальнику СІЗО і в медичну частину установи і попросив, щоб Дегерменджі перевели у спеціалізований лікувальний заклад, оскільки йому терміново потрібна вентиляція легенів.

Дегерменджі страждає на бронхіальну астму і має третю групу інвалідності.

Нагадаємо, Бекір Дегерменджі, батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує в якості обвинуваченого у справі «26 лютого», був затриманий 23 листопада в кафе «Медобори» у Сімферополі. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

6 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту зі зміни запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого підозрюють у нібито вимаганнях.

QHA