КИЇВ (QHA) -

Європейський суд з прав людини офіційно підтвердив прийняття правової позиції України у першій справі Україна проти Росії за фактами незаконного порушення прав людини в Криму. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко на прес-конференції 1 червня в Києві, передає кореспондент QHA.

— 27 березня цього року ми направили (в ЄСПЛ. — Ред.) великий пакет документів, в яких спростовуємо позицію РФ і буквально нещодавно, тиждень тому, Європейський суд надіслав офіційне підтвердження прийняття правової позиції України, — підкреслив міністр.

За його словами, Мін'юст України тепер очікує від ЄСПЛ складання процесуального графіка розгляду першої справи про захоплення Криму Росією.

Крім того, міністр зазначив, що настільки масштабна справа — нова практика для ЄСПЛ.

— Великі за обсягом і безпрецедентні за змістом докази у справі Євросуд ще не слухав, — сказав Петренко.

Як повідомляло QHA, зараз у ЄСПЛ розглядається п'ять позовів, поданих Україною проти Росії за незаконну анексію Криму і збройну агресію на Донбасі. Перший позов про порушення прав людини в Криму у період з лютого по вересень 2014 року був поданий ще під час анексії Криму (у березні 2014 року), надалі він доповнювався інформацією про порушення прав людини на Донбасі.

У 2016 році ЄСПЛ прийняв рішення розділити справу на дві — щодо Криму і Донбасу. Також був розділений на дві справи позов про порушення прав людини у Криму і на Донбасі, представлений у 2015 році.

ФОТО: інтернет

QHA