РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Кримськотатарського політв'язня Руслана Зейтуллаєва обікрали в СІЗО Ростова-на-Дону перед тим, як етапували до колонії суворого режиму в башкирському місті Салават.

Про це розповів адвокат Зейтуллаєва Едем Семедляєв, який відвідав кримського татарина в Росії.

— Руслан почуває себе задовільно, настрій нормальний. Єдине — розповів, що співробітники СІЗО [в Ростові-на-Дону] практично повністю його обікрали, коли відправляли до колонії. Десять банок тушонки, які він приготував у дорогу і для відбування [терміну], просто кудись пропали, — розповів адвокат.

Після Семедляєва український консул теж зміг відвідати Зейтуллаєва.

— Той факт, що консула допустили до Руслана, говорить про те, що РФ і ФСВП вважають його громадянином України. Тому не виключаємо і сподіваємося на обмін або відправлення [Зейтуллаєва] до України для відбування терміну покарання, — прокоментував адвокат.

Також Семедляєв закликав писати Руслану Зейтуллаєву та іншим політв'язням:

— Він дуже просив писати листи. Листи — дуже важлива підтримка. Їх все одно читають, нехай [співробітники колонії] побачать, скільки людей підтримує хлопців, що це нормальні люди, які відбувають такі божевільні терміни тільки за те, що дотримуються своєї релігії.

Написати листа Руслану можна за адресою: 453256, Республіка Башкортостан, м. Салават, Станція Південна, ФКУ ІК-2 ГУФСІН Росії по Республіці Башкортостан, Зейтуллаєву Руслану Борисовичу, 1985 р.н.

Раніше QHA повідомляло, що в російській колонії український консул зустрівся з незаконно засудженим кримчанином, громадянином України Русланом Зейтуллаєвим.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму були затримані мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваїт, Юрій (Нурі) Примов і Ферат Сейфуллаев. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сейфуллаєв, Рустем Ваїт та Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Їм ставилася організація та участь у діяльності терористичної організації (ст. 205 КК).

Джерело: Лівий берег

QHA