РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Під час зустрічі українського консула з політв'язням кримським татарином Русланом Зейтуллаєвим, обвинуваченим в організації осередку забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір», співробітник ФСБ намагався його спровокувати темами, спрямованими проти України. Про це в Фейсбуці повідомив колишній політв'язень, радник міністра закордонних справ Геннадій Афанасьєв.

— Після численних відмов російської сторони консул все-таки відвідав Руслана Зейтуллаєва. Зустріч пройшла в присутності співробітника ФСБ, який намагався торкнутися теми, спрямованої проти України. Консул припинив таку лінію поведінки ФСБешника. Зейтуллаєв повідомив, що йому не повернули особисті речі, конфісковані під час обшуку, — написав Афанасьєв.

Він також повідомив, що генеральним консульством направлений лист керівництву установи СІЗО-1 Ростова-на-Дону, де утримується Руслан Зейтуллаєв, а також проведена бесіду зі співробітником Головного управління ФСВП РФ у Ростовській області.

Нагадаємо, Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

4 квітня Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування. Він пред'явив кілька вимог, серед яких — припинення переслідування кримських татар і закриття проти них політичних кримінальних справ. Через 21 день він припинив голодування на прохання лідерів кримськотатарського народу і в результаті погіршення стану здоров'я.

16 травня стало відомо, що російська прокуратура направила до Верховного суду РФ апеляцію на вирок Руслану Зейтуллаєву і зажадала збільшити йому термін ув'язнення до 17 років.

У той же день Руслан Зейтуллаєв оголосив нову безстрокову голодовку на знак протесту проти вироку, а також репресій щодо кримських татар, мусульман і громадських активістів у Криму. Проте 26 травня припинив її через бажання тримати пост у священний для мусульман пост Рамадан.

ФОТО: інтернет

QHA