КИЇВ (QHA) -

Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович заявляє, що окупаційна влада Російської Федерації розгорнула широкомасштабну кампанію залякування для придушення будь-якої незгоди з анексією Криму.

Також вона зазначила, що декларації, прийнятій на Генасамблеї ООН 10 жовтня 1948 року, виповнилося 70 років. Про це вона сказала вчора під час дискусії з представниками кримськотатарської спільноти, присвяченої Міжнародному дню прав людини, в «Американському домі».

— Що ж таке Загальна декларація прав людини? Це наріжний документ, який проголошує нетлінні права, що належать нам як людським істотам, незалежно від національності, кольору шкіри, релігії, статі, мови, політичних поглядів або соціального походження. У нас всіх є фундаментальні права людини, але якщо ви сьогодні живете у Криму, то ці фундаментальні права зазнають атаки в результаті окупації, яка сталася чотири роки тому. Російські спецслужби розгорнули широкомасштабну кампанію залякування для придушення будь-якого незгоди. Їхня тактика включає вбивства, викрадення, напади, зникнення, затримання, фізичне насильство, тортури, депортації і вторгнення. Групи меншин живуть в атмосфері страху. Це відбувається у громадах кримських татар, які піддаються особливим переслідуванням за їхню вірність Україні та за опір окупації, зазначила Йованович.

На думку посла, російська окупаційна влада часто вторгається в домівки кримських татар, мечеті і школи. А сусіди та свідки, які збираються біля дому людини, що піддається насильству з боку силовиків, намагаються задокументувати всі порушення прав людини у Криму. Після всіх неправомірних обшуків кримські татари також піддаються адміністративним штрафам та іншим покаранням.

— Меджліс кримськотатарського народу це демократично обраний представницький орган, який піддався особливим репресіям після того, як у Росії його заборонили, оголосивши екстремістською організацією більше року тому. Сьогодні з нами присутні три героїчних лідера кримських татар Мустафа Джемілєв, Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз. Кожен з яких продемонстрував унікальну мужність перед лицем переслідування. Мустафа Джемілєв десятиліттями невтомно боровся за права кримськотатарського народу, незважаючи на в'язниці, трудові табори і голодування. Ахтема Чийгоза кинули до в'язниці за його підтримку мирного опору в перші дні російської окупації. Ільмі Умеров зазнав політичного переслідування за те, що він наполягав, що Крим залишається частиною України. Ми захоплюємося вашою мужністю і стійкістю, сказала Марі Йованович.

Нагадаємо, радник глави Міністерства інформаційної політики Юлія Каздобіна заявила, що відомство розробило Стратегію інформаційної реінтеграції тимчасово окупованого півострова Крим. Документ призначений для формування інформаційної політики України щодо Криму. Каздобіна наголосила, що деокупація не завдасть шкоди тим, «хто не був причетний до злочинів».

QHA