КИЇВ (QHA) -

Більше 60% українців впевнені в якнайшвидшому поверненні Криму, а 86% хочуть бачити півострів у складі України. Однак шляхи повернення в їх думках різняться. Про це під час представлення результатів опитування «Кримське питання в Україні», проведеного дослідницькою компанією InMind на замовлення Мінінформполітики, заявив старший аналітик Сергій Просяник, передає кореспондент QHA.

— Українці — оптимісти. Більше 60% вважають за можливе найближче повернення Криму. Але шляхи досягнення повернення різняться. 45% респондентів вважають, що основний шлях — зміна влади у РФ. Ще 37% бачать це як внутрішній елемент — реформи в Україні, поліпшення рівня життя, яке призведе до того, що кримчани самі захочуть повернутися до складу України. Також 30% вважають дієвим способом посилення міжнародного тиску і санкції. А 19% вважають, що тих санкцій, які вже є, достатньо для того, щоб повернути Крим, — сказав Просяник.

Аналітик підкреслив, що тільки 9% опитаних бачать повернення Криму військовим шляхом.

Дослідження, яке проводилося в рамках Стратегії інформаційної реінтеграції Криму, було направлено на виявлення оцінки думки суспільства щодо кримського питання і загальної інформованості населення.

Так, близько 55% цікавляться питаннями окупації Криму, причому зацікавленість на Сході і Півдні країни трохи менше, ніж у Центральних та Західних регіонах.

— На жаль, зараз багато суспільних проблем — війна на Сході, рівень життя, економічна ситуація, злочинність, безпека країни. Кримське питання серед них найважливішим назвали 6% опитаних, — додав він.

На питання про сьогоднішній стан Криму більшість опитаних українців відповіли термінами «окупована і вкрадена територія». Близько 10% респондентів асоціюють Крим у минулому як «відпочинок, море і сонце».

У рамках дослідження, яке проводилося на початку березня 2017 року, було опитано близько 1000 респондентів у всіх регіонах України, крім окупованого Криму та зони АТО.

QHA