КИЇВ (QHA) -

Населення України підтримує рішення Ради національної безпеки і оборони України про блокаду торгівлі з так званими республіками «ДНР» і «ЛНР» на території окупованого Донбасу, сказано в прес-релізі соціального дослідження фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерива.

Так, згідно з дослідженням соціологів, блокаду підтримує 47% українців, проти неї виступає 37% населення. Найвищий рівень підтримки блокади простежується в західних областях — 66%, у центральній Україні — 47%. Найменша підтримка блокади спостерігається у південних областях (30%) і на сході країни (38%).

Політичне майбутнє і правовий статус окупованих територій більше половини громадян (55% респондентів) бачать у складі України на довоєнних умовах. При цьому кожен п'ятий українець вважає, що невизнаним республікам слід надати більшу автономію в складі України.

Визнати території тимчасово окупованими на законодавчому рівні готові 55% українців, у той же час 22% — проти. На сході України законодавче закріплення окупації підтримує 49% опитаних.

Абсолютна більшість (70% респондентів) виступає за досягнення миру на Донбасі компромісним, а не військовим шляхом. При цьому тільки 18% готові йти на поступки заради досягнення миру.

Опитування провели фонд «Демократичні ініціативи» та соціологічна служба Центру Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року серед 2018 респондентів віком від 18 років у всіх областях України. На тимчасово окупованих Росією територіях дослідження не проводилося. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України 15 березня затвердила тимчасове повне припинення транспортного сполучення з непідконтрольними територіями Донбасу з 13:00 15 березня. Йдеться про перекриття залізних і автомобільних доріг, що ведуть на непідконтрольні території.

РНБО вирішила тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року про припинення вогню і відведення важкого озброєння, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств припинити переміщення вантажів через лінію дотику.

QHA