КИЇВ (QHA) -

До моменту окупації Криму лише 20% кримчан висловлювали бажання, щоб Україна і Росія об'єдналися в одну країну. Про це свідчать результати дослідження, проведеного українськими соціологами у Криму з 1993 по 2013 роки.

— До 2000 року кількість бажаючих об'єднатися з Росією зросла до 65%. Але надалы ця цифра постійно падала, і у 2012-2013 роках становила трохи більше 20%. Це говорить про те, що анексія Криму выдбулася не через бажання жителів півострова, до чого апелює Росія, а виключно в результаті спецоперації, зазначив заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький на конференції у Києві.

QHA повідомляло, що окупація Криму Російською Федерацією сприяла різкому підвищенню рівня підтримки незалежності України населенням країни. Антон Грушецький зазначив, що рівень підтримки незалежності України після великої підтримки на референдумі 1991 року почав стрімко падати, тому що зросла бідність і настало розчарування. Однак після початку війни в Чечні підтримка незалежності України зросла до 80%. А різке підвищення  до 90%  відбулося після анексії Криму Росією 2014 року

QHA