КИЇВ (QHA) -

Більше 15% українців готові віддати свій голос на президентський виборах 2019 року за чинного президента України Петра Порошенка. Про це на презентації результатів масштабного соціологічного опитування «Україна: настрої та очікування» повідомив заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко лідирує у центральних та частині західних областей України, а рівень її підтримки, за словами соціологів, більш-менш рівномірний в усіх областях країни і становить близько 18%. На другому місці опинився чинний глава країни Петро Порошенко, за нього готові проголосувати 15,6% опитаних. Також серед українців популярністю користуються Юрій Бойко (11,7%), Олександр Гриценко (9,7%), Олег Ляшко (8,7%), Віктор Рабінович (8,3%), Андрій Садовий (6,4%), Олег Тягнибок (3,9%) та Арсеній Яценюк (1,7%).

При цьому за інших кандидатів, не представлених у списках, готові віддати свій голос 15,3% українців. За словами соціологів, публічних персон на зразок лідера групи «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука або шоумена Володимира Зеленського українці не сприймають, як реальних кандидатів.

У другому турі виборів Тимошенко готові підтримати 30% опитаних, а Порошенко — 23% При цьому майже 30% українців відмовилися б голосувати у другому турі виборів, якби до нього пройшли ці кандидати. Згідно із дослідженням, чинний глава України переміг би у Вінницькій, Хмельницькій та Чернівецькій областях, а його суперниця — у 17 інших, окрім Рівненської, Черкаської, Кіровоградської та Донецької, де підтримка населення б розділилася порівну.

Раніше QHA повідомляло, що за вступ України в НАТО виступає практично половина українців.

QHA