КИЇВ (QHA) -

З початком літнього сезону 2017 року у туристичній галузі України намітилися певні тенденції та тренди. Про те, який відпочинок можуть дозволити собі українці, і в чому відмінність кримських туристів від тих, хто вирішив відправитися в подорож з материкової частини нашої країни, кореспонденту QHA розповіли експерти.

Директор туристичної компанії Олександра Череднікова повідомила, що з початком турсезону збільшився потік людей, які приїжджають з тимчасово-окупованої території Криму.

— Багато людей приїжджає звідти, щоб оформити картки ID або, як їх називають, біометричні паспорти. Приїжджають з Криму самі, роблять це без посередників, тому що процедура отримання паспорта вимагає фізичної присутності для зняття відбитків пальців, — поінформувала вона.

За словами Череднікової приїжджають всі ті, хто раніше бив себе в груди, демонстративно рвав паспорта України, щоб їх відновити для отримання біопаспортів.

— Розумієте, це дозволяє їм потім їздити, так би мовити, по-людськи, бо їх кримські паспорта (видані в Краснодарському краї — ред.) ніхто серйозно не сприймає. Їх навіть в консульстві в Москві ніхто не сприймає з їх документами, — пояснила вона.

Директор туристичної компанії Тетяна Сидоренко підтверджує слова колеги по туристичному бізнесу, стверджуючи, що "біометричні паспорти не один раз надходили і на сьогодні вони оформляються".

— Вони (кримчани - ред.) спокійно катаються (приїжджають з Криму до Києва — ред.) за біометрією, і роблять десятки паспортів тільки в нашій фірмі. Можете уявити, що по всій Україні мова, напевно, йде про сотні оформлених кримчанами документів, — повідомила експерт.

Сидоренко також розповіла, що ще одним трендом для кримських туристів став той факт, що вони намагаються приховати від так званої влади півострова факт покупки турів в Україні.

— Я вже кілька разів мала справу з представниками бізнесу Криму, від яких почула таке і не задаю питань, чому люди займаються бізнесом там і просять про те, щоб прохід грошей при покупці туру відбувався в Україні, і не фігурував в Криму. Нам готові навіть трохи переплачувати, але хочуть зберегти таємницю проведення подібних фінансових операцій в Україні, — підкреслила вона.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в Асоціації туроператорів Росії травнем 2017 року підтвердили, що попит на путівки до Криму вже знизився на 40-50%. І хоча сьогодні літній сезон тільки розпочався, але аналітики прогнозують цього року повний провал туристичного сезону для анексованого півострова.

ФОТО: інтернет

QHA