КИЇВ (QHA) -

Солом'янський районний суд зволікає із розглядом «справи вербувальників» за обвинуваченням чотирьох осіб у вербуванні громадян України для експлуатації їх у кримінальному бізнесі на території Російської Федерації. Про це повідомила адвокат потерпілих Віта Мусатенко під час прес-конференції, яка проходила у Києві 5 грудня, передає кореспондент QHA.

Всього за останні кілька років сотні громадян України були завербовані і відправлені до Росії з метою залучення до кримінального бізнесу, пов'язаного із незаконним обігом наркотиків. Згодом вони були заарештовані. 2017 року понад 200 українців були визнані правоохоронцями жертвами торгівлі людьми. При цьому на початку грудня минулого року поліція викрила мережу вербувальників, а влітку їхня справа була передана до суду, який досі не почав розглядати її по суті.

— Зараз близько 240 потерпілих, значна частина з них перебуває на території РФ. Вони засуджені на терміни від 5 до 10 років. Розслідування не проводиться, і це дуже погано відбивається на тих справах, які зараз ідуть в Росії. Родичі запитують документи про те, що особа визнана потерпілим, їх не надають, а довести в РФ те, що в Україні відбуваються якісь кримінальні провадження, без них неможливо, як і забезпечити захист в РФ, розповіла Мусатенко.

Вона зазначила, що даний список потерпілих осіб неповний, бо багато родичів затриманих в РФ українців боятися звертатися у поліцію або суд.

Навіть є випадки, коли батькам відомо про те, що їхні діти отримали великі терміни в РФ, але вони кажуть, що не бачать сенсу щось робити, і бояться судимості на території України, повідомила адвокат.

За її словами, поки немає інформації про те, коли Солом'янський райсуд почне розгляд даної справи.

QHA