СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Свій другий день народження в СІЗО сьогодні, 20 лютого, святкує політв'язень Вадим Сірук, якого російські власті звинувачують в участі в діяльності ялтинського осередку організації «Хізб ут-Тахрір».

Вадиму виповнилося двадцять вісім.

Дружина Вадима Сірука Ганна Богачева опублікувала фотографію доньки, яка чекає свого батька вдома, готуючи для нього сюрприз.

— Аміра малює щось для нього. Говорить, закриє очі, відкриє, і буде сюрприз, — підписала вона.

Після піврічного перебування Вадима у СІЗО у нього народилася друга донька. Сім'я підтримується громадським рухом «Бизим балалар» («Наші діти») і просто небайдужими кримчанами.

11 лютого його і ще трьох кримських мусульман — Емір-Усеіна Куку, Енвера Бекирова і Мусліма Алієва затримали в результаті масових обшуків. Всім було пред'явлено звинувачення в тероризмі за статтею 205.5 Кримінального Кодексу РФ. Пізніше Вадиму Сіруку додали ще одну статтю — 278 КК РФ — насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади.

На судових засіданнях, які практично щотижня проходять у Криму, Вадим Сірук не один раз заявляв про залякування з боку силовиків, про незліченні спроби тиску на нього та інших політв'язнів з метою отримати зізнання.

ФОТО: Ганна Богачева, інтернет

QHA