ЧОРНОБИЛЬ (QHA) -

Сьогодні виповнюється 31 рік з часу аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року о 01:23 в результаті серії теплових вибухів на четвертому енергоблоці ЧАЕС був повністю зруйнований реактор, що призвело до значного викиду радіоактивних речовин у довкілля.

Ця аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Після аварії з постраждалих районів евакуювали понад 116 тисяч людей, ще 230 тисяч було переселено із зараженої зони. З-поміж постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС померли 167 653 особи, серед них — майже три тисячі її ліквідаторів.

Близько 83% постраждалих в результаті Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації — 92%.

Нагадаємо, в кінці березня у Києві проходив XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, в рамках якого було показано унікальне DVD-видання «Чорнобиль [НЕ] видимий» від Національного центру Олександра Довженка.

У ці збори рідкісних документальних фільмів про Чорнобильську катастрофу увійшли чотири короткометражки: «Чорнобильська атомна» (1974, УРСР, 11 хв., Реж. Леонід Автономов), «Ланцюгова реакція» (1978, УРСР, 20 хв., Реж. Володимир Георгієнко) , «Чорнобиль. Хліб на розломі »(1986, УРСР, 11 хв., Реж. Олександр Косінов) і« невиданий альбом »(1991, УРСР, 20 хв., Реж .: Віктор Кріпченко, Володимир Тараненко).

ФОТО: інтернет

QHA