СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У «Верховному суді» Криму сьогодні відбулося соте судове засідання у кримінальній справі щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Про цю у Facebook повідомив глава ЦВК Курултаю Заїр Смедляєв.

На честь цього сумного «ювілею» активісти приготували традиційні кримськотатарські страви.

— Сьогодні відбулося соте, ювілейне засідання суду у справі Ахтема Чийгоз, з цієї нагоди спекли кобете і приготували сарма, - написав він.

Засідання почалося з продовження допиту Мустафи Маушева. Прокурор і суддя поставили йому додаткові запитання, на які, за повідомленням адвоката Миколи Полозова, він зміг відповісти.

Після Маушева суд розпочав допиту Саніє Аметової, яка розповіла, що про мітинг 26 лютого її сповістив Заур Смирнов.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується у СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає своєї провини і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

Всього за звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму було заарештовано шестеро кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов, перебувають під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, решта — Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв
очікують вироку вдома, будучи взятими на поруки.

ФОТО: інтернет

QHA