КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 24 січня, кримськотатарському активісту Решату Аметову виповнилося б 42 роки. Він був викрадений представниками кримської «самооборони» 3 березня 2014 року з центральній площі Сімферополя, де Решат проводив одиночний пікет проти окупації Криму російським військами.

Під час акції протесту кілька представників «самооборони» скрутили йому руки, посадили в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Живим його більше не бачили.

15 березня 2014 року у Білогірському районі біля села Суничне був виявлений труп кримського татарина зі слідами насильницької смерті. Його голова була обв'язана клейкою стрічкою, поряд лежали наручники. Загиблим виявився 38-річний Решат Аметов.

Похорон убитого пройшов 18 березня на міському кладовищі Сімферополя «Абдал». Провести Решата прийшло близько двох тисяч людей. Люди приїхали на похорон з різних місць Криму, щоб підтримати дружину загиблого Заріну Аметову. Жінка втратила єдиного годувальника сім'ї і залишилася одна з трьома малолітніми дітьми.

Мама і дружина Решата Аметова на його похоронах 18 березня 2014 року

Причиною смерті, як встановили пізніше, стало ножове поранення в область ока.

За фактом вбивства людини було порушено кримінальну справу. Самопроголошений «глава» Криму Сергій Аксьонов заявляв, що представники «самооборони» не причетні до викрадення та вбивства Решата Аметова.

Через рік рідним загиблого повідомили, що слідство у справі припинене через неможливість встановити виконавців злочину.

18 вересня 2015 року правлінням Земляцтва прийняте рішення про посмертне нагородження знаком «За заслуги перед кримськотатарським народом» борця за суверенітет і територіальну цілісність України Решата Аметова.

18 листопада 2015 року Решат Аметов був посмертно нагороджений орденом «Народний герой України».

ФОТО: інтернет

QHA