АНКАРА (QHA) -

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Верховної Ради Мустафа Джемілєв сьогодні, 4 липня, перебуває у Турецькій Республіці з одноденним візитом.

Як повідомляє видання Bloomberg, сьогодні ввечері президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прийме пана Джемілєва у президентській резиденції.

В рамках свого візиту Мустафа-аг'а вже зустрівся з послами України і Польщі в Туреччині. Однією з головних тем обговорення стало питання порушення прав людини в окупованому Криму.

Про Депортацію 1944 року, кримськотатарський національний рух, анексію Криму та сьогоднішній стан кримськотатарського народу Джемілєв розповів у прямому ефірі турецького державного телеканалу TRT.

Як наголосив Мустафа-аг'а, Туреччина надає відчутну підтримку кримським татарам, а також продовжує не визнавати анексію півострова, незважаючи на нормалізацію відносин з Росією.

— Порятунок Криму має відбутися дипломатичним шляхом, а не збройним. І дай Аллах, так станеться, — сказав він.

Зустріч Реджепа Таїпа Ердогана і Мустафи Джемілєва відбудеться приблизно о 18:30 за місцевим часом.

Як повідомляло QHA, 28 червня Мустафа Джемілєв взяв участь в урочистому відкритті виставки культурно-історичної спадщини кримськотатарського народу у стінах Парламентської асамблеї Ради Європи, де проходили Дні Криму.

ФОТО: TRT

QHA