СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму у підконтрольному Кремлю Верховному суді сьогодні пройдуть засідання з розгляду апеляційних скарг кримськотатарських активістів, учасників одиночних пікетів. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— Сьогодні у Верховному суді відбудеться розгляд десяти апеляційних скарг пікетувальників, яким раніше в суді першої інстанції винесли постанову про штрафи в розмірі від 10000 до 15000 рублів, сказано у повідомленні.

Засідання пройдуть у справах С. Мустафаєва (13:00), А. Алієва (13:15), Н. Дервішева (13:30), Е. Бекірова (13:45), А. Ібрагімова (14:00), Л. Бовбекова (14:15), М. Люманова (14:30), Е. Азізова (14:45), М. Зеврієва (15:00) і Е. Халілова (15:15).

— Захисники: Шейхмамбетов Назим, Талібов Сабрі, Алімов Енвер, Умеров Сейтумер, Люманов Ескендер, Сефаєв Ленур, Іззетов Різа, Руслан Абдурашітов, Зейдуллаєв Еміль, Асанов Рустем, повідомляє «Кримська солідарність».

QHA повідомляло, що «Верховний суд» Криму відхилив апеляційну скаргу учасника одиночного пікету Ділявера Юнусова. Таким чином, рішення «суду» про штраф у розмірі 10 тисяч рублів залишається чинним.

Нагадаємо, 14 жовтня 2017 року на анексованому півострові пройшла серія одиночних пікетів на знак протесту проти репресій силовиків щодо кримських татар. На пікетувальників склали адміністративні протоколи за порушення встановленого порядку пікетування (частина 5 статті 20.2 КоАП Росії). Пізніше активісти були оштрафовані російськими судами.

Судові засідання відбулися у Сімферополі, Джанкої, Алушті, Судаку, а також у Радянському, Кіровському, Білогірському і Червоногвардійському районах. Головним доказом звинувачення послужив висновок експертного центру МВС по Криму, згідно з яким «пікети об'єднані єдністю мети, задуму і загальною організацією».

Громадським об'єднанням «Кримська солідарність» був оголошений збір коштів під назвою «Кримський марафон», щоб допомогти кримськотатарським активістам оплатити призначені їм штрафи за участь в одиночних пікетах.

QHA