КИЇВ (QHA) -

Ораза-байрам, або Ід аль-Фітр (з арабської — «свято розговіння») — друге за значенням велике свято у мусульман, яке відзначається з нагоди закінчення посту Рамадан. У 2017 році він випадає на 26 червня, а святкування починається 25 червня.

За переказами, Ід аль-Фітр встановив сам пророк Мухаммед у 624 році. Поряд із Курбан-Байрамом («святом жертвопринесення») Ораза-байрам є одним із головних свят ісламу.

Нагадаємо, що Рамадан у 2017 році розпочався 26 травня з заходом сонця і закінчується сьогодні ввечері. Цей місяць є найважливішим і почесним для мусульман. Протягом усього місяця дотримується суворий піст (ораза), закінчення якого і знаменується Ораза-байрамом.

Під час Рамадану правовірні мусульмани відмовляються від прийому їжі в денні години, присвячуючи їх духовному і тілесному очищенню. Передбачені лише два нічних прийоми їжі: сухур — досвітній і іфтар — вечірній.

У день Ораза-байрам мусульмани збираються на спільну молитву. Муфтій (або імам) вимовляє проповідь. Потім віруючі розходяться по домівках, щоб відзначити свято в колі близьких людей, накривають великі столи і кличуть у гості друзів, сусідів, знайомих.

У цей день у мусульман прийнято вітати один одного словами: «Ід мубарак!» («Благословенного свята!»). У різних країнах святкування Ораза-байрам триває від одного до трьох днів.

Як повідомляло QHA, 21 червня Меджліс кримськотатарського народу провів у Києві іфтар, який відвідали представники дипломатичного корпусу, місій міжнародних організацій, представлених в Україні, а також українські політики і громадські працівники.

ФОТО: інтернет

QHA