КИЇВ (QHA) -

Курбан-байрам — одне з найбільших свят ісламу, що знаменує закінчення хаджу, паломництва до Мекки. Відзначається через 70 днів після свята Ораза-байрам, у 10-й день місяця Зуль-хіджа, у пам'ять жертвопринесення пророка Ібрагіма.

Свято жертвопринесення є кульмінацією хаджу до Мекки. Напередодні паломники сходять на гору Арафат, а в день жертвопринесення здійснюють символічне кидання каміння і таваф (семиразовий обхід навколо Кааби).

Витоки свята описані в Корані, згідно з яким ангел Джібріль з'явився до пророка Ібрагіма уві сні та передав йому веління від Аллаха принести в жертву сина. У Корані ім'я сина не названо, проте в переказі майже завжди називається старший син Ісмаїл. На противагу ісламському переказу, в іудейському переказі фігурує інший син пророка Ібрагіма Ісхак. Ібрагім відправився в долину Міна до того місця, де нині стоїть Мекка, і почав приготування. Його син, який знав про це, не пручався, так як був слухняний батькові та Аллаху. Однак це виявилося випробуванням від Аллаха, і, коли жертва була майже принесена, Аллах зробив так, щоб ніж не зміг різати. Жертва сина була замінена бараном.

Після молитви у мечеті мусульмани розходяться по своїх родинам, і починається сам обряд жертвопринесення. Найчастіше в жертву приносять барана, але жертвою також може бути верблюд або корова. Жертві повинно бути не менше півроку, вона повинна бути здорова і не мати ніяких недоліків. Після цього м'ясо варять і з'їдають за спільною трапезою. У цілому, як і більшість мусульманських свят, Курбан-байрам супроводжується масштабним застіллям з приготуванням безлічі різних страв.

У свято жертвопринесення слід обов'язково ділитися м'ясом з незаможними, хворими, тими, хто потребує. Близьким друзям і родичам у дні свята намагаються зробити подарунки. У наступні після свята дні зазвичай наносять візити рідним і близьким.

У мусульманських країнах Курбан-байрам є офіційним святковим днем.

У Києві сьогодні у мечеті Ісламського культурного центру вранці вже пройшов святковий намаз і проповідь.

Духовне управління мусульман України «Умма» і Асоціація «Альраід» запрошує всіх на святкування Курбан-байраму.

О 10:00 очікується наукове шоу для школярів.

О 12:00 — дитячий святковий концерт (вірші та пісні).

О 12:30 — лялькова вистава для наймолодших. У дитячу програму входять два батута, аквагрим, солодка вата, подарунки, наукове шоу, для наймолодших підготували лялькову виставу.

Також буде діяти ярмарок для жінок — розпис хною, мусульманський жіночий одяг, еко-товари і хендмейд.

Крім того, не обійдеться і без спортивної програми — турнір з армрестлінгу та вимірювання сили удару.

QHA