КИЇВ (QHA) -

27 січня в усьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року в пам'ять про жертви нацистського терору під час Другої світової війни. Співавторами резолюції ООН виступило 100 держав.

Україна була однією з шести країн-ініціаторів прийняття резолюції, проте на державному рівні приєдналася до відзначення дати лише 2012 року.

Цього дня, 27 січня 1945 року, війська 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау», розташованого поблизу польського міста Освенціма.

«Голокост» із давньогрецької перекладається як «всеспалення» і означає систематичне переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною у 1933-1945 роках.

Під час Голокосту було вбито 6 мільйонів євреїв, з яких близько 2,5 мільйони — на території колишнього Радянського Союзу.

Одними з найбільших були масові розстріли євреїв у Бабиному Яру у Києві.

Світова спільнота в цей день не лише згадує жертв людиноненависницької політики, а й говорить про прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насильства щодо окремої групи людей.

QHA