СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 11 вересня, підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму за адресою вул. Павленка, 2 має винести вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу. Початок засідання призначено на 10:00.

10:50: Микола Полозов попросив людей, що підтримують Чийгоза, розійтися по домівках, щоб "ще більше не нарощувати репресії з боку російської влади".

10:48: Представник "правоохоронних органів" попросив присутніх "розійтися додому".

10:40: Із заявою виступив адвокат Микола Полозов. Він зазначив, що сьогодні "кожен з нас отримав 8 років".

10:20: Так званий Верховний суд Криму в повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі, передає кореспондент QHA. Очікується заява адвоката.

10:01: Люди, які зібралися під будівлею суду, проводять дуа (читають молитву).

10:00: "Я хочу, щоб весь народ розумів, що це термін не тільки моєму Ахтему, але і всім кримським татарам. Я пишаюся ним", — сказав батько Ахтема Зейтулла Чийгоз.

9:40: Айше Умерова пише, що також у СІЗО з Чийгозом, крім Полозова, перебуватиме і його дружина Ельміра Аблялімова.

9:39: Микола Полозов повідомив, що під час оголошення вироку буде з Ахтемом Чийгозом у СІЗО.

09:23: Ельміра Аблялімова опублікувала у Facebook фото того, що відбувається біля будівлі суду.

9:22: адвокат Микола Полозов повідомляє, що до Верховного суду Криму стягнули поліцію, заборонили проїзд машин по вулиці Павленка, площа перед судом огороджена, виставлені рамки металошукачів.

Також він зазначає, що вирок буде виноситися в найменшому залі на 10 осіб.

7:40: Заїр Смедляєв повідомив, що сьогодні активісти прийдуть «підтримати Ахтема Чийгоза і показати справжнє обличчя цієї влади, її відношення до нашого народу!».

Нагадаємо, «Верховний суд Криму» винесе вирок Ахтему Чийгозу сьогодні, 11 вересня.

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: Ельміра Аблялімова, Микола Полозов, Айше Умерова

QHA