КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 20 грудня, виповнилося б 43 роки з дня народження українського оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника війни на Донбасі, героя України, кавалера ордена «Золота зірка» Василя Сліпака.

На цьому наголосив президент України Петро Порошенко у своєму Faceebook.

— Сьогодні день народження Героя України Василя Сліпака. Оперний співак світового рівня загинув, захищаючи Україну від російського агресора. Герої не вмирають ..., написав він.

Нагадаємо, Василь Сліпак відомий оперний співак. Під час революційних подій в Україні, організував майдан в Парижі, де жив і працював. З початком російської агресії в Криму і на Донбасі допомагав українській армії на волонтерських засадах. З літа 2015 року безпосередньо воював у складі 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу Правого сектора. Обрав собі позивний "Мефістофель", хоча в ефірі його для стислості частіше називали "Міф". 29 червня 2016 року було вбито пострілом снайпера у селищі Луганське під Донецьком при відбитті атаки на позиції ВСУ. Похований на Личаківському кладовищі у Львові. 20 лютого цього року Порошенко присвоїв Сліпаку звання Героя України посмертно.

Раніше на Андріївському узвозі почали облаштовувати сквер імені Василя Сліпака.

QHA