КИЇВ (QHA) -

29 січня виповнюється 100 років бою під Крутами.

У цей день у 1918 році на залізничній станції Крути в Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили у нерівний бій з чотирьохтисячної армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську Народну Республіку.

Бій тривав 5 годин.

Тоді в полон потрапили і потім розстріляли 28 студентів.

Бій українських воїнів проти більшовицької армії на станції Крути затримав просування ворога на чотири дні. Таким чином, добровольці утримали столицю на певний час, необхідний для укладення Брест-Литовського мирного договору, який фактично означав міжнародне визнання незалежності України.

На честь пам'ятного дня у Києві проведуть низку заходів. О 12:00 на Лук'янівському кладовищі відбудеться вшанування пам'яті Володимира Наумовича і Володимира Шульгіна, загиблих у бою з більшовиками під станцією Крути, та покладання квітів до могил українських поетів Олександра Олеся та Олега Кандиби (Ольжича).

Окрім цього, відбудеться реконструкція бою на заводі "Арсенал".

QHA повідомляло, що у Київській області почалися зйомки батальних сцен художнього фільму «Крути 1918». Сцени до фільму «Крути 1918» планується відзняти, як екшн-кіно для різновікової категорії.

QHA