КИЇВ (QHA) -

Новина про смерть одного з сучасних героїв кримськотатарського народу, ветерана національного руху — Веджіє Кашка — буквально підірвала соціальні мережі.

Так, голова Меджлісу кримськотатарського народу, голова Всесвітнього конгресу кримських татар, народний депутат Рефат Чубаров повідомив, що у зв'язку зі смертю Веджіє абла до Меджлісу надходять пропозиції оголосити траур.

А член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель повідомила, що прагнучи до очорнення кримськотатарського народу, його активістів, його представників, російські окупанти та їхні поплічники не знають ніяких меж.

— Для них немає поваги ні до віку, ні до заслуг людини, немає співчуття до її хвороб, до її стану. Немає етичних і моральних норм, немає елементарного розуміння дійсності. Немає нічого святого, — написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Юксель зазначила, що Веджіє Кашка присвятила життя національній боротьбі, поверненню кримськотатарського народу до Криму.

 

Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова також висловила свої співчуття у зв'язку зі смертю Кашка.

Ще один член Меджлісу кримськотатарського народу Гюльнара Бекірова повідомила, що Веджіє Кашка була для кримських татар джерелом невичерпного оптимізму.

Смерть легендарної жінки також обурила й інших жителів України.

Як писало QHA, сьогодні після проведених обшуків і затримань, які вчинили співробітники ФСБ, померла ветеран національного кримськотатарського руху Веджіє Кашка.

Веджіє Кашка було 83 роки і померла вона від пережитого стресу. Інформацію про смерть підтверджують кримськотатарські активісти.

QHA