СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Затримання російськими окупантами понад 70 кримських татар на ринку у Сімферополі нібито для профілактичних заходів є акцією залякування мусульман Криму. Про це в інтерв'ю «112 Україна» повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

Він зазначив, що затримання 6 квітня можуть бути трактовані як черговий епізод репресивних дій окупантів проти мирних жителів за національною і релігійною ознакою:

— Цей інцидент пов'язаний з терактами у Санкт-Петербурзі та Ростові. Нібито антитерористичні профілактичні заходи. Затримували виключно людей з бородою, з характерною мусульманської зовнішністю... Це чергова акція залякування, чергова дискримінація за релігійною ознакою, бо терористами бачать лише мусульман.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар і українців в окупованому Криму.

За підсумками перших слухань, що пройшли на початку березня, суд розглядає пропозицію України про тимчасові заходи для Росії — припинити фінансувати тероризм на Сході України, призупинити заборону Меджлісу кримськотатарського народу, припинити дискримінацію українців і кримських татар у Криму. 

ФОТО: інтернет

QHA