СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Спецслужби російських окупантів Криму використовують в якості транспорту той же автомобіль, на якому раніше вивозили багатьох викрадених кримських активістів. Про це повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв в інтерв'ю каналу «112 Україна».

Один і той же транспортний засіб, що використовується і для слідчих дій ФСБ, і для викрадення людей, прямо вказує на те, що за зникненням людей у Криму стоять спецслужби окупантів із РФ.

— Можна сказати, що прав людини в Криму немає. До речі, вчорашнє викрадення (затримання Беляла Аділова біля Верховного суду Криму — ред.) співробітниками спецслужб проводилося на тому ж Фольксвагені, на якому були викрадені син і племінник Абдурешита Джеппарова, на цьому ж Фольксвагені викрали Мухтара Арісланова і примусово вивозили адвоката Миколу Полозова. Швидше за все, на цьому ж транспорті вивозили інших зниклих у Криму. Це говорить про те, що за цими всіма викраденнями стоять співробітники спецслужб.

Заїр Смедляєв зазначив, що всі так звані судові рішення в Криму є лише виконанням замовлення керівництва окупантів.

— Судової системи як такої немає. Є замовник, є виконавці замовлень у вигляді так званих судових органів.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 29 березня невідомі в масках викрали Беляла Аділова біля будівлі підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму, у той час як той читав молебень за звільнення підсудних. Активіст прийшов на судове засідання в якості слухача. Раніше він разом із іншими громадськими активістами був присутній при обшуках у передмістях Сімферополя.

Пізніше стало відомо, що затриманий перебуває в управлінні Слідкома по Криму і звинувачується за ст. 318 КК РФ — застосування насильства або погрози щодо представника влади.

ФОТО: інтернет

QHA