СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Під час оголошення вироку Ахтему Чийгоз "суд" виніс ухвалу одному з його адвокатів Олександру Лісовому. На думку глави ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїра Смедляєва, це черговий факт тиску на адвокатів, які захищають права українських політв'язнів в окупованому Криму. Про це він заявив QHA, коментуючи вирок Ахтему Чийгозу.

— Ніхто не сподівався на виправдувальний вирок, тому що з самого початку арешт і весь цей судовий процес є просто фарсом і акцією залякування кримськотатарського народу. Сам вирок зачитали дуже швидко за 10 хвилин  8 років. Ніякі доводи захисту не були прийняті судом. Навіть те, що це правосуб'єктність України. На додачу до всього, суд спробував впливати на адвоката Олександра Лісового. Йому винесли ухвалу в тому, що він нібито пропускав судові засідання. Тобто до сі йде тиск на адвокатів, як свого часу було з Миколою Полозовим у справі Ільмі Умерова. Це говорить про те, що і надалі це триватиме відносно адвокатів, що беруть участь у політичних процесах, сказав він.

Смедляєв зазначив, що очікуваних провокацій щодо учасників акції підтримки Чийгоза, присутніх сьогодні біля будівлі суду, не спостерігалося. До зали засідання для оголошення вироку пустили тільки 10 найближчих родичів і пресу без права відеозйомки.

Серед ЗМІ, які висвітлювали події, були присутні російські пропагандистські телеканали «Россия 24» і «Звезда». Участь українських медіа не афішувалася.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA