КИЇВ (QHA) -

Мир в Україні та припинення репресій щодо мусульман стали головними проханнями у молитвах українських паломників, які брали участь у хаджі. Про це QHA розповів муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов.

— У кожного свої проблеми. Але була у нас така домовленість, що мусульмани будуть молитися за Україну, за припинення репресій проти мусульман нашої країни і всього світу. Тобто під час паломництва це обов'язково проговорюється. Звісно ж, люди також моляться за мир, за свою сім'ю, за добробут.

За інформацією муфтія, всі 120 паломників повернулися на батьківщину без проблем.

— Все пройшло дуже добре. Жодних проблем не виникло. Хадж для кожного мусульманина це шанс. Якщо людина виконає його правильно, тоді Господь прощає їй усі гріхи, вчинені нею у житті. Це дуже потужний духовний сплеск, коли людина, виконуючи обряди хаджу, повертається додому з надією, що він прощений. Так сказав Пророк Мухаммад (мир йому), додав Ісмагілов.

Хадж — паломництво до священної для мусульман Мекки, яке здійснюється на початку 12-го місяця мусульманського місячного календаря. Здійснити хадж хоча б раз у житті має кожен мусульманин.

2017 року паломництво розпочалося 30 серпня і тривало до 4 вересня.

QHA