КИЇВ (QHA) -

Генеральний директор кримськотатарського телеканалу АTR, один з організаторів блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що всі повинні знати в обличчя «суддів» і «прокурорів», які винесли вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook і помістив фото цих «суддів» і «прокурорів».

— Їх треба знати в «обличчя». Ось ці істоти без національності, колишні держслужбовці української Феміди, а сьогодні обслуговують «русскій мір» в окупованому Криму. Це вони засудили Ільмі-аг'а Умерова до смерті! Суддя Кулішов А.А., прокурори Саргін О.Ю., Артеменко Є.Д., Семенчук Д.А., написав він.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що вирок, винесений "судом" у Сімферополі Ільмі Умерову — чергове свідчення посилення репресій проти кримськотатарського народу, що проводяться окупаційною владою Криму.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він зазначив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб утруднити доступ рідних і адвокатів до нього.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним.

Раніше російський прокурор заппитав покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA