КИЇВ (QHA) -

Слова «Крим — це Україна» не повинні ставати частиною піар-кампанії влади. Про це в коментарі журналісту QHA сказав Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української Православної Церкви Київського Патріархату Климент.

На думку священнослужителя, українські політики занадто багато говорять про Крим, але не підкріплюють сказане діями.

— Ми часто звертаємося до журналістів для висвітлення подій на півострові, щоб громадськість тримала їх на своєму контролі. Слова політиків не підкріплені справами, адже навіть перетин КПП з півостровом не проходить спокійно. Там досі не встановили пристойні туалети, зазначив Климент.

Архієпископ, розповідаючи про підтримку сім'ї незаконно засудженого Володимира Балуха, наголосив, що на сьогодні головним завданням його і всієї української громади у Криму став збір грошей на виплату штрафу.

По телефону я спілкуюся з матір'ю Володимира, а іноді до неї заїжджає наш священик. Але головне зараз зібрати гроші на оплату штрафу, який становить 10 тисяч рублів. Це немаленька сума для нас, розповів священнослужитель.

За словами Климента, незважаючи на окупацію і напружену ситуацію в суспільстві, у людей не виникає конфліктів з парафіянами УПЦ Київського патріархату.

Люди не конфліктують, адже свідомо ходять в ту церкву, в яку ходили раніше. Серед наших парафіян завжди були і українці, і росіяни, і вірмени. Якщо людина російська, то не можна говорити, що вона пронизана російським духом і російською ідеєю, — зазначив архієпископ.

Раніше QHA повідомляло, що сімферопольський архієпископ заявив, що «прокуратура» окупованого Криму працювала над справою Володимира Балуха у кращих традиціях 30-х років, і закликав владу присвоїти Володимиру Балуху звання Героя України.

QHA