СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На 77-му судовому засіданні у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза продовжують досліджувати відеофайли.

У звинуваченнях щодо Ахтема Чийгоза вказано на те, що під його керівництвом був здійснений якийсь прорив до будівлі Верховної Ради АР Крим. Адвокат Микола Полозов зазначає, що розглянуті сьогодні та раніше речові докази повністю підтверджують неспроможність цього звинувачення.

Так, на відеозаписі, представленій четвертою, видно, що учасники проукраїнського мітингу зайшли до будівлі вже після так званих ополченців і козаків. Тим самим даний епізод спростовує версію "прориву".

— Люди не порушують громадський порядок, не руйнують майно. Вони звертаються з законними вимогами до депутатів, які знаходяться у холі, запитують, чому депутати збираються прийняти рішення про приєднання Криму до Росії, а депутати їм щось відповідають. Відповідно, цей епізод повністю спростовує версію прориву. Люди просто заходять до цього приміщення, і їм ніхто не перешкоджає. Сам Чийгоз у цьому кадрі не бере участі, — розповів Полозов.

Звинувачення Ахтема Чийгоза в цій частині повністю розсипалися, констатує він.

— Зараз можна впевнено стверджувати, що слідство не досліджувало ці файли, прокуратура теж, інакше вони не допустили б руйнування власної версії за допомогою таких неспростовних речових доказів, як відео, які, на відміну від показань потерпілих і свідків, не брешуть.

Речові докази продовжать розглядати і в другій половині дня.

Нагадаємо, 74-й судовий день став одним із поворотних у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. У цей день пройшов двогодинний допит свідка звинувачення — екс-голови алуштинського меджлісу Енвера Арпатли, який заявив, що функції організації масових заходів 26 лютого 2014 року під стінами Верховної ради АРК були покладені на Заура Смирнова, а не на Ахтема Чийгоза.

Таким чином, дані свідком показання в корені спростували звинувачення за і без того сфабрикованою справою щодо Ахтема Чийгоза.

ФОТО: інтернет

QHA