КИЇВ (QHA) -

Швидка і масова реакція правозахисних, громадських та державних структур сприяла звільненню двох співробітників організації «Кримська правозахисна група» і співробітника офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Слова подяки на своїй сторінці у Facebook написала Ольга Скрипник, яка була серед затриманих правозахисників:

— За збігом різних дивних обставин, ми потрапили у несподівану для нас ситуацію. Сценарії розвитку подальших подій з нами змінювалися кілька разів. Але в підсумку все закінчилося добре, ми на підконтрольній Україні території. Впевнена, що така швидка і масштабна реакція, багато дій, які були зроблені, допомогли нам залишитися на волі. Велике вам спасибі.

Правозахисниця наголосила, що на заклик про допомогу відгукнулися також міжнародні організації та небайдужі люди з Криму.

Нагадаємо, 13 березня на адмінмежі з Кримом співробітники ФСБ затримали двох правозахисників з Кримської правозахисної групи Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна, а також співробітника офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Правозахисники поїхали на адмінмежу з окупованим Кримом, щоб провести моніторинг пунктів пропуску з українського боку.

До вечора того ж дня стало відомо про їх звільнення.

QHA