КИЇВ (QHA) -

Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що найбільшою зрадою влади України по відношенню до кримчан стала постанова №1035, яка обмежує вивезення особистих речей з анексованого півострова.

За її словами, це була абсолютно безглузда постанова, яка призвела лише до негативних наслідків.

— Колеги з Української Гельсінської спілки з прав людини довго боролися в судах і перемогли. Формально постанова не діє, але, на жаль, ситуація не покращилася на КПВВ, тому що ми до цих пір у штучному режимі фіксуємо, коли представники фіскальної служби на власний розсуд застосовують митний кодекс або посилаються на постанову №1035, — сказала вона.

Також Скрипник розкритикувала ганебний статус нерезидента кримчан.

Хоча, за її словами, у цьому році Міністерство окупованих територій і Управління ООН у справах біженців намагалося розпочати процес внесення змін або скасування цього закону, до свого логічного завершення процес не дійшов.

— Я громадянка України, але у мене кримська реєстрація. Коли я приходжу в банк, наприклад, я стаю для банку одразу нерезидентом, — розповіла вона.

Правозахисниця також зазначила, що родичі політичних в'язнів залишаються без матеріальної підтримки через те, що нардепи не проголосували за закон про захист і матеріальну підтримку політичних в'язнів та їх сімей.

— Також є постанова уряду, яка була внесена з боку МЗС України. У ній пропонується дати нашим консулами додаткові можливості, щоб підтримувати українських політв'язнів, які перебувають в Росії. Обіцяли нам, що Гройсман підпише ці зміни на початку січня, — сказала вона.

Нагадаємо, раніше Скрипник заявила, що Росія перевозить до Криму росіян, щоб там було якомога більше тих, хто лояльний до влади і скоро на кожного громадянина в Криму буде по одному фсбшнику.

Джерело: Громадське Радіо

QHA